Dvije su osobe preminule u UKC Tuzla, a trenutačno je hospitalizirano pet pacijenata. Na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju trenutačno su dva pacijenta, od kojih je jedan na respiratoru. Jedan je pacijent na Klinici za interne bolesti, a dva su na Klinici za plućne bolesti.
Za 11 žrtava provedena je obdukcija i utvrđeno je da su svi stradali uslijed gušenja, a da je tijelo jedne osobe zahvatila i vatra.
Unatoč brojnim upozorenjima o lošim uvjetima u Domu umirovljenika, tuzlanske vlasti oglušile su se.
Tako je na e-mail adrese gradonačelnika Tuzle Ziada Lugavića i vijećnika tamošnjeg Gradskog vijeća, 13. listopada ove godine stiglo anonimno pismo u kojem se iznose ozbiljne tvrdnje o dugogodišnjim problemima i nezadovoljavajućim uvjetima u Domu umirovljenika.
Nakon primitka anonimnog pisma, vijećnica Dragana Gagro-Berberović pokušala je inicirati raspravu tijekom nedavne sjednice Gradskog vijeća, uvrštavajući je kao točku dnevnoga reda, međutim, na potpunu podršku nije naišla.
Umjesto rasprave, prema navodima naših izvora, na izvanrednoj sjednici kolegija vijeća dogovoreno je da Gagro-Berberović povuče točku dnevnoga reda, ali joj je udovoljeno u tome da se mora formirati posebna komisija, koja će se baviti poboljšanjem uvjeta u Domu umirovljenika.
Rok za formiranje komisije bio je 15 dana, a rješenje za imenovanje tijela uslijedilo je osam dana kasnije, odnosno tri dana nakon izbijanja požara u kojem je smrtno stradalo 13 štićenika.
Scena.ba





