Glumica Nicole Kidman prisjetila se jednog od najtežih trenutaka u svom životu – vijesti o smrti majke, koju je primila neposredno prije izlaska na pozornicu Filmskog festivala u Veneciji 2024. godine.
Govoreći na događaju History Talks u Philadelphiji, istaknula je da se sve dogodilo u trenutku kada je doživljavala veliki profesionalni uspjeh, nakon što je nagrađena za najbolju glumicu za ulogu u filmu „Babygirl“.
„Spremala sam se izaći na pozornicu kada sam saznala da mi je majka preminula. Vratila sam se u sobu u Veneciji, legla i bila potpuno slomljena. Nisam znala kako dalje. Ona je bila ogroman dio mog života i mog bića“, ispričala je.
Pokušala je iste noći napustiti Veneciju i krenuti k obitelji, ali nije imala snage.
„Sjećam se da sam noću ušla u čamac pokušavajući doći do zračne luke, ali sam se u jednom trenutku zaustavila i shvatila da ne mogu. Vratila sam se u sobu i ostala sama. Nije bilo ni mog muža ni djece. Došla sam po nagradu, što je trebao biti lijep trenutak, a pretvorilo se u potpuni kontrast života“, rekla je.
Istaknula je da ju je to iskustvo podsjetilo na vlastitu snagu i lekcije koje je dobila od majke.
„Naučila me da nikada ne dopustim da mi netko slomi duh“, naglasila je.
Nekoliko tjedana nakon gubitka, Kidman je govorila o ulozi koju je njezina majka imala u njezinom životu, nazivajući je svojim vodičem i osloncem. Prisjetila se i razdoblja kada je razmišljala o povlačenju iz glume, nakon što je ušla u četrdesete i suočila se s manjkom uloga.
„Bila sam u Nashvilleu, trudna, imala kćer i planirala sam se povući. Tada mi je majka rekla da ne smijem odustati, da nastavim davati sve od sebe. To radim od djetinjstva i zahvalna sam joj što me ohrabrila“, zaključila je.
Scena.ba





