Iz Stranke demokratske akcije (SDA) oglasili su se povodom boravka Denisa Bećirovića, predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine u Sjedinjenim Američkim Državama, oštro poručujući da je tamo na trošak bh. građana.
“Dok se građani BiH suočavaju sa sve lošijim životnim standardom, rastom cijena i režija te nedovoljnim plaćama i mirovinama, član Predsjedništva BiH Denis Bećirović novcem istih tih građana već danima boravi u Sjevernoj Americi kako bi gledao utakmice nogometne reprezentacije BiH na Svjetskom prvenstvu”, započeli su iz SDA.
Dalje su dodali da Bećirović na tom putovanju nije sam.
“S njim su članovi njegova kabineta, protokol i osiguranje. Njihove avionske karte, hotelski smještaj, dnevnice, prijevoz, logistiku i sve druge troškove ne plaća Bećirović iz vlastitog džepa, nego porezni obveznici BiH. Dužan je Bećirović objasniti javnosti zašto građani BiH plaćaju nekoliko stotina tisuća KM da bi on sa svojim suradnicima i policijskom pratnjom gledao nogometne utakmice i vodio predizbornu kampanju. Dužan je objaviti koliko je osoba putovalo s njim, koliko su plaćene avionske karte, u kojim su hotelima boravili, koliko su iznosile dnevnice, koliko je koštao lokalni prijevoz i koliko je ukupno novca građana potrošeno na ovo putovanje”, naveli su.
Zatim su iznijeli i iznos Bećirovićeva boravka u SAD-u.
“Prema informacijama koje se pojavljuju u javnosti, troškovi Bećirovićeva višednevnoga boravka u Sjevernoj Americi dosegnut će enormne iznose veće od 300.000 KM, što znači da će svaki sat njegova boravka u Sjevernoj Americi građane BiH koštati približno jednu prosječnu mjesečnu plaću. Drugim riječima, dok veliki broj građana cijeli mjesec radi za plaću kojom jedva pokriva osnovne životne troškove, Bećirovićev boravak u Sjevernoj Americi građane će koštati iznos jedne takve plaće svakoga sata. To je podatak koji Bećirović ne može sakriti iza protokola, fraza o državnim obvezama i naknadno izmišljenih opravdanja”, poručili su iz SDA.
Na kraju su iz SDA naveli da Bećiroviću nitko ne osporava pravo da uživo navija za BiH, ali smatraju da to zadovoljstvo treba platiti vlastitim novcem.
“Kao što to rade svi drugi navijači koji putuju, plaćaju karte, smještaj i sve ostale troškove. Bećirović za to sigurno ima dovoljno vlastitog novca, s obzirom na to da već tri desetljeća u kontinuitetu prima proračunske plaće višestruko veće od prosječnih”, zaključili su na kraju priopćenja iz SDA.
Scena.ba





