Predstavljanje najuspješnijih djevojaka koje su izborile plasman u veliko polufinale izbora za Fotomodela Bosne i Hercegovine 2026. nastavljamo s mladom i ambicioznom predstavnicom iz Livna. Podsjećamo, ovaj modni i vizualni spektakl održat će se 28. lipnja u Sportskoj dvorani Srednjoškolskog centra Travnik.
Kao ponosni medijski pokrovitelj, portal Scena.ba svakodnevno vam donosi ekskluzivne intervjue s natjecateljicama koje će se boriti za prolazak u državno finale.

Danas nam se predstavlja aktualna nositeljica titule Top Face Hercegbosanske županije, Mia Andabak. U razgovoru nam otkriva tko joj je najveći životni uzor, kako gleda na utjecaj društvenih mreža te zašto bi se kao humanitarna veleposlanica zalagala za pravo svakog djeteta na obrazovanje.
1. Predstavite se u nekoliko rečenica i recite nam iz kojeg grada dolazite.
Moje ime je Mia Andabak, dolazim iz Livna i imam 16 godina.
2. Što vas je motiviralo da se prijavite na Izbor za fotomodela Bosne i Hercegovine?
Za izbor fotomodela Bosne i Hercegovine motivirali su me roditelji i prijateljice.
3. Koja je vaša najveća životna ambicija?
Moja najveća životna ambicija je upisati i uspješno završiti kvalitetan fakultet te postati samostalna i odgovorna osoba.
4. Kako biste opisali sebe u tri riječi?
Marljiva, iskrena, tiha.
5. Što za vas predstavlja prava ljepota?
Prava ljepota je ono što osoba ima u sebi i energija kojom zrači.
6. Koja je vaša najveća vrlina, a što biste željeli unaprijediti kod sebe?
Moja najveća vrlina je upornost. Kada postavim sebi cilj, nastojim ga ostvariti. Unaprijedila bih kod sebe samopouzdanje i željela bih još više vjerovati u sebe.
7. Tko je osoba koja vas najviše inspirira i zašto?
Najviše me inspirira moja majka, koja je uvijek uz mene u bilo kojem trenutku. Ona mi je uzor i osoba koja mi daje inspiraciju jer je vrijedna i organizirana.
8. Kako provodite svoje slobodno vrijeme?
Slobodno vrijeme provodim kvalitetno, s bliskim osobama koje su uvijek uz mene.
9. Što biste poručili mladim djevojkama koje nemaju dovoljno samopouzdanja?
Poručila bih mladim djevojkama da vjeruju u sebe i svoje sposobnosti. Svaka djevojka ima svoje kvalitete i vrijednosti. Samopouzdanje će se steći uz trud i prihvaćanje sebe onakvima kakve jesmo.
10. Smatrate li da društvene mreže više pomažu ili odmažu mladima?
Smatram da društvene mreže, koliko god bile dobre, više štete mladima. Mladi danas nemaju koncentraciju i ne razmišljaju sami. Oduzimaju puno vremena koje bi se trebalo kvalitetnije provesti.
11. Da imate priliku promijeniti jednu stvar u svom gradu ili društvu, što bi to bilo?
Da imam priliku promijeniti jednu stvar, smanjila bih prodaju cigareta mladima. To postaje ovisnost i šteti zdravlju, iako mladi to ne shvaćaju ozbiljno.
12. Koji je vaš najveći dosadašnji uspjeh?
Moj najveći uspjeh do sada je osvajanje titule Top Face HBŽ.
13. Kako reagirate kada se suočite s neuspjehom ili kritikama?
Neuspjeh i kritike ne shvaćam kao nešto loše, to mi daje motivaciju da budem još bolja. Uvijek će netko biti protiv mene i upućivati negativne komentare, ali je bitno da to zanemarim i radim ono što volim i želim.
14. Je li važnije biti uspješan ili sretan i zašto?
Nekome uspjeh daje sreću, ali meni je sreća neko novo iskustvo i lijepo provedeno vrijeme s novim ljudima.
15. Što za vas znači predstavljati svoju županiju na ovom natjecanju?
Za mene predstavljanje svoje županije predstavlja veliku čast i prigodu da pokažem svoje sposobnosti. Drago mi je što imam prigodu predstavljati svoju županiju.
16. Kada biste imali priliku biti ambasadorica neke humanitarne akcije, za što biste se zalagali?
Kada bih imala priliku biti ambasadorica, zalagala bih se za pomoć onima kojima je to potrebno. Neka djeca ne mogu ići u školu, a rado bi to željela. Nastojala bih im omogućiti obrazovanje jer to svi zaslužuju.
17. Kako zamišljate sebe za deset godina?
Za deset godina zamišljam sebe kao oftalmologicu koja radi u privatnoj ordinaciji.
18. Koju osobinu najviše cijenite kod drugih ljudi?
Najviše cijenim iskrenost, jer tako stječem povjerenje.
19. Što biste učinili kada biste osvojili titulu Fotomodela Federacije BiH?
Kada bih osvojila titulu Fotomodela Federacije BiH, bila bih ponosna na sebe i to bih proslavila s bližnjima.
20. Zašto baš vi zaslužujete mjesto u finalu Izbora za fotomodela Bosne i Hercegovine?
Uporna sam i odgovorna djevojka koja je spremna dati sve od sebe. Ne mogu reći da baš ja zaslužujem mjesto u finalu jer ima puno kvalitetnih djevojaka. Vjerujem da mogu dostojno predstaviti sebe i svoje vrijednosti.
Moja podrška na Izboru za Fotomodela FBiH je:
- STR >> BMW TIM URSA <<
Scena.ba





