Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik ponovno se oglasio nakon telefonskog razgovora s liderom SDA Bakirom Izetbegovićem, reagirajući na Izetbegovićevu tvrdnju da je razgovor bio “nervozan”.
Dodik je u objavi na X-u naveo kako se tijekom razgovora smijao, dok se, prema njegovim riječima, Izetbegović “branio i pravdao”.
Dodik: Još sam uvjereniji u ono što je rečeno
“Tijekom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nekim općenitim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom”, naveo je Dodik.
Dodao je kako je tijekom razgovora, kako tvrdi, svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji.
“Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike”, napisao je Dodik.
Kako je sve krenulo?
Podsjetimo, Izetbegović je ranije na Facebooku objavio kako je odgovorio na Dodikov “nervozni telefonski poziv” te naveo da mu je u razgovoru ponovio sve što i javno govori o njemu i njegovoj politici.
“S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimku ne cenzurira, već da je u cijelosti objavi”, napisao je Izetbegović.
Povod za razmjenu poruka bio je Izetbegovićev nastup u emisiji “Plenum”, u kojem je, govoreći o pravnoj državi i Dodiku, rekao da se neke stvari moraju riješiti i “nekom silom”. Dodik je tu izjavu protumačio kao prijetnju, nakon čega je uslijedio telefonski razgovor dvojice stranačkih lidera.
Scena.ba





