Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) podigli su u petak svoj odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najvišu razinu, no rekli su da je rizik od širenja bolesti u Sjedinjenim Državama i dalje nizak. Potez, rezerviran za najozbiljnije zdravstvene krize, pokazuje rastuću zabrinutost zbog brzog širenja rijetkog soja bolesti.
Više od 1200 zaraženih u Kongu
Epidemija soja ebole bundibugyo zarazila je više od 1200 ljudi u Kongu te uzrokovala 321 smrtni slučaj, dok je u susjednoj Ugandi zaraženo 20 osoba. Radi se o najvišem broju slučajeva u prvom mjesecu zaraze ebolom ikad, prema riječima Svjetske zdravstvene organizacije ovaj tjedan.
Centri za kontrolu i prevenciju bolesti podigli su svoju aktivaciju za hitne slučajeve na razinu 1, svoju oznaku predodređenu za najteže hitne slučajeve te joj dodijelili najveći mogući broj djelatnika za razradu odgovora, piše index.
Scena.ba





