Reprezentacija SAD-a grupnu je fazu završila na prvom mjestu unatoč neočekivanom porazu od Turske u posljednjem kolu, a sad pod vodstvom Mauricija Pochettina čeka ih prvi pravi ispit na ovom Mundijalu. Uložili su puno novca, a kao nacija priznaju samo uspjeh, samo prvo mjesto.
U bilo kojem sportu. Realno, teško će ikada postati svjetski prvaci, bez obzira na sve. Naravno da je euforija prisutna jer igraju na domaćem terenu. Protivnik u šesnaestini finala bit će im Bosna i Hercegovina, a dvoboj je zakazan za noć s utorka na srijedu, 2. srpnja u 2 sata ujutro. Uoči tog susreta oglasio se jedan od najvećih američkih nogometaša svih vremena.
Tim Howard. Nekadašnji golman reprezentacije, branio je za Manchester United, Everton, NY MetroStarse, Colorado, prije utakmice oglasio se emotivnom videoporukom na društvenim mrežama poslao dodatnu motivaciju prema igračima, pozivajući ih da zaborave grupnu fazu i krenu ispočetka.
Natjecanje u skupini je završeno. Sada počinje pravi turnir. Sve što ste dosad postigli više nije važno ako ne nastavite s pobjedama. Nosite dres svoje zemlje. Ovo su utakmice koje definiraju karijere. Izađite na teren, budite hrabri i pokažite svijetu tko ste. BiH? Iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a uložiti sve da ih propisno razbije”, izjavio je Howard.
Američki navijači burno su reagirali na tu poruku, a mnogi vjeruju kako bi Howardov ugled i autoritet mogli podignuti atmosferu u reprezentaciji pred jedan od najvažnijih dvoboja u novijoj povijesti američkog nogometa.
Tim after USMNT’s loss last night:
— Unfiltered Soccer (@UnfilteredSoccr) June 26, 2026
“Playing in a hard game that didn’t go our way when the result didn’t matter is success to me.”
“Bosnia… they’re better off not even getting on a plane and going to San Francisco because the U.S. is gonna put work in against them.” pic.twitter.com/TWuip4ocpd
Scena.ba





