HRVATSKA nogometna reprezentacija pobijedila je Ganu 2:1 u utakmici trećeg kola skupine L Svjetskog prvenstva. Izabranici Zlatka Dalića slavili su pogocima Petra Sučića i Nikole Vlašića te su time izborili plasman u nokaut-fazu natjecanja. Hrvatska će tek kasnije večeras doznati protivnika u šesnaestini finala, a to će biti drugoplasirana reprezentacija skupine K, Kolumbija ili Portugal.
Prvi je pred kamere stao izbornik Hrvatske Zlatko Dalić. “Velika pobjeda. Šest bodova. Teška utakmica protiv protivnika koji igra jako dobro. Promijenili smo taktiku i način igre i bilo je sjajno. Ono što smo danas pokazali jest to da smo se vratili na stare postavke kao i prethodnih devet godina. To je to. Prve dvije tekme sam bucao, ali ovo je bila prava Hrvatska. Napravili smo svoj cilj, prošli smo grupu. Danas se vraćamo u kamp i spremamo se za sljedeću utakmicu”, rekao je u uvodu i dodao:
“Rekao sam dečkima da u njih vjerujem. Vjerujem u ono što mi radimo, a oni su mi uzvratili. Sve je bilo dobro. Normalno da protivnik složi pokoju šansu, da padneš. Moramo ostati čvrsto na nogama. Zaboraviti pobjedu, okrenuti se sljedećoj utakmici. Nema mjesta euforiji, moramo mirno stati na loptu i idemo dalje.”
Kovačić: Lakše se diše
Nakon njega, utakmicu je komentirao Mateo Kovačić. “Teška utakmica. Zabili smo prvi gol što smo htjeli, pa primimo iz prekida pa se sve malo zakomplicira. Na kraju smo zabili drugi gol i slavili. Dobra pobjeda, iako još nismo ondje gdje trebamo biti. Dižemo se iz utakmice u utakmicu i to je najbitnije”, rekao je pa zaključio:
“Znali smo da trebamo biti čvrsti iza i naprijed konkretniji. Na kraju smo zabili gol iz kornera i mislim da je pobjeda zaslužena. Sve je sada ljepše i lakše se diše. Bilo je najbitnije proći grupu, koja nije bila laka, možda i jedna od težih. Manje-više uvijek imamo teške grupe. Prošli smo i idemo dalje.”
Vlašić: Bog nam je jako bitan u životu
Utakmicu je komentirao strijelac pobjedničkog gola Nikola Vlašić. “Utakmica je bila očekivano teška. Protivnik je jako kompaktan u obrani, ne daje puno prostora, ali mislim da smo i mi bili takvi. Iskoristili smo naše kontre i polukontre. Imali smo dosta šansi kada bi im oduzeli loptu na sredini terena.
Kontrolirali smo posjed većinu utakmice, izuzev desetak minuta kada smo primili gol. Tada se uvukla mala nervoza. Sve u svemu, smatram da smo odigrali pravu, mušku, hrvatsku utakmicu”, objasnio je i zaključio:
“Poremeti te gol malo. Nakon minute-dvije šoka, nastaviš igrati dalje. Na kraju smo, hvala Bogu, pobijedili. Svi smo presretni nakon pobjede jer mislim da ova reprezentacija može jako puno. Imamo odličan spoj iskustva i mladosti. Mislim da najbolje tek dolazi.
Osjećaj je odličan kad zabiješ. Bila je jako bitna pobjeda. Lijepo je zabiti, ali iskreno vam kažem da bi sve bilo isto da je bilo tko drugi zabio. Radi se o jednoj dobroj grupi igrača koja se drži zajedno. Molimo svi skupa. Bog nam je jako bitan u životu. Vidi se jedno veliko zajedništvo i osjećam da smo svi kao obitelj.”
Scena.ba




