Mlađi čitatelji se možda neće sjećati kad je jedna od najvećih prednosti Androida pred ostalim mobilnim platformama bila „word wrapping“, značajka koja bi prilikom zumiranja web stranice na mobilnoj verziji Chromea automatski prilagođavala veličinu fonta. Google je 2013. godine tu značajku odlučio ukinuti, što je objasnio forsiranjem izrade responzivnih web stranica koje su tada još uvijek bile rijetkost.
Međutim, ignorirao je ljude koji imaju problema s vidom. Jedini način za zumiranje u Chromeu bio je otići duboko u postavke i postaviti zadano zumiranje na određeni postotak. Ovisno o web stranici, ovo je moglo izgledati komično veliko ili je ipak moglo biti premalo ovisno o dizajnu web stranice. Ulazak u postavke s nekoliko razina podizbornika i promjena zumiranja zvuči kao loša šala.
Također, pomicanje lijevo i desno za čitanje web stranice kako biste mogli vidjeti svaki redak s većom veličinom fonta također je izuzetno zamorno i neupotrebljivo.

I sada, 12 godina kasnije, u Googleu su shvatili da bi možda ipak bilo pametno vratiti stari način zumiranja teksta pa su tako u Chrome za Android odlučili uvesti novu staru značajku.
Naime, ona omogućuje povećavanje teksta bez promjene izgleda cijele web stranice. Donosi slider kojim korisnici mogu povećati veličinu slova i tu postavku primijeniti samo na pojedinu stranicu ili na sve web stranice koje posjećuju. Nova značajka bi uskoro trebala biti dostupna svim korisnicima.
Do sada je povećavanje u Chrome aplikaciji za Android uvećavalo cijelu stranicu, što je često otežavalo navigaciju. S novom funkcijom, dovoljno je otvoriti izbornik s tri točke u gornjem desnom kutu Chromea i odabrati koliko želite povećati veličinu teksta.
Uz to, Chromeova funkcija optičkog prepoznavanja znakova (OCR), koja pretvara sliku s tekstom u strojno čitljiv format, sada automatski prepoznaje skenirane PDF dokumente na desktop verziji. Time korisnici mogu označavati, kopirati i pretraživati tekst u PDF-ovima, ali i koristiti čitače ekrana. Ova funkcija je u početku bila dostupna samo u beta verziji, no sada je omogućena svim korisnicima na stolnim računalima.
Google dodatno proširuje integraciju Gemini AI-ja s TalkBack značajkom na Androidu, čitačem ekrana koji koristi umjetnu inteligenciju za identifikaciju i opisivanje slika na zaslonu. TalkBack sada omogućuje korisnicima da postavljaju dodatna pitanja o slici, primjerice o boji predmeta, od kojeg je materijala izrađen ili što se još nalazi na slici.
Tvrtka predstavlja i novu funkciju nazvanu Expressive Captions, koja prema Googleu “pruža titlove u stvarnom vremenu za bilo što što ima zvuk na većini aplikacija na vašem telefonu. Uz pomoć AI-a ne bilježi se samo što je rečeno, već i kako je rečeno.” To znači da će titlovi prikazivati izraze poput “noooooo” umjesto samo “no”. Google također proširuje titlove na druge vrste zvukova, primjerice zviždanje ili kada netko pročisti grlo. Ova funkcija za sada je dostupna na engleskom jeziku u SAD-u, Ujedinjenom Kraljevstvu, Kanadi i Australiji na uređajima s Androidom 15 i novijim.