Nogometaši Hajduka pobjedom su otvorili pripreme u Sloveniji. Momčad Gonzala Garcije svladala je makedonsku Shkëndiju 4:0 u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u Brdu kod Kranja.
Bijeli su poveli već u 3. minuti kada je Marko Livaja iskoristio pogrešku suparničke obrane i preciznim udarcem pogodio za 1:0. Prednost je u 28. minuti povećao Rokas Pukštas, koji je nakon odličnog dodavanja Luke Hodaka zabio volejem za 2:0.
U nastavku je Garcia potpuno promijenio momčad, a među igračima koji su se predstavili bio je i novo pojačanje Etnik Brruti, koji je ostavio solidan dojam.
Konačnih 4:0 postavio je Michele Šego s dva pogotka. Prvi je zabio glavom, a drugi preciznim udarcem u 76. minuti.
Uvjerljiva pobjeda sigurno će razveseliti Garciju, iako je bilo vidljivo da Hajduk još čeka dodatno popunjavanje kadra prije početka nove sezone. Posebno je to došlo do izražaja u veznom redu, gdje je stručni stožer tijekom utakmice imao ograničen broj rješenja.
Ipak, prvi pripremni nastup donio je ono najvažnije – sigurnu pobjedu, nekoliko raspoloženih pojedinaca i dobar početak rada u Sloveniji.
Scena.ba





