Tražio sadaku za muslimane u državi koja podržava Hamas i Hezbolah.
Državni ministar za izbjeglice i ljudska prava Sevlid Hurtić nije putovao u Europski sud za ljudska prava i nazočiti raspravi po žalbi u slučaju Kovačević.
Naše državno izaslanstvo uz agenticu Moniku Mijić su činili državni i entitetski ministri pravde. Poklopilo se, sve Hrvati, što je izazvalo bijes nacionalističkih snaga u Sarajevu.
Uvijek tvrde kako im nacionalnost nije bitna, ali ovoga puta pozelenilo lice, jer u izaslanstvu, eto, nema patriotskih bošnjačkih predstavnika.
Nije pretjerano žalostan ministar Hurtić što nije išao u Strasbourg, dapače, elegantno je potpisao putni nalog i troškove za “spornu” agenticu Mijić, koja je na platnoj listi njegovog ministarstva, a odgovara izravno predsjedateljici Vijeća ministara Borjani Krišto.
Put u Dohu
Ali je zato državni ministar za ljudska prava i izbjeglice, svih nacionalnosti i vjera, nedavno boravio nekoliko dana u egzotičnoj Dohi. Odbija podvale da je išao u turizam. Otkrio je da je skupio pomoć za poticaj povratku u BiH.
Ispostavilo se da je državni ministar za ljudska prava i izbjeglice ovoga puta lobirao isključivo za Bošnjake muslimane, preciznije za obnovu muslimanskih vjerskih objekata.
Iako je opće poznato kako za vjerske projekte ovdašnjih muslimana Turska i arapske zemlje godinama izdvajaju izdašnu pomoć. Za razliku od njihove sebičnosti i strogo vjerske crte, Europska unija i Amerika jednako tretiraju sva tri konstitutivna naroda i sve vjerske zajednice.
Kako je i sam potvrdio Hurtić je u Kataru isprosio oko 300 tisuća maraka za potporu povratku i to za obnovu 8 džemata. Kako ne bi upao u zamku da je sadaku skupljao samo za muslimane, ministar Hurtić je objelodanio kako je uputio dopise ili molbe i susjednim državama Hrvatskoj i Srbiji da svojim novcima pomognu obnovu katoličkih i pravoslavnih bogomolja.
Odnos s Duškom Jurišić
Dakle, Hurtić je katolike i pravoslavce prepustio dobročinstvu susjednih zemalja i jednom običnom dopisu, a za muslimane je osobno putovao i lobirao u Dohi. Stavio je u istu ravan Hrvatsku i Srbiju sa Katarom, bogatom arapskom državom koja, podsjećamo, izdašno pomaže terorističke organizacije Hamas i Hezbolah.
Mediji na Zapadu često otkrivaju da se glavni zapovjednici terorističkih bandi često i skrivaju u toj zemlji.
Ministar za ljudska prava i izbjeglice Sevlid Hurtić se unutar Vijeća ministara ponaša kao kakav odmetnik. Istina, predsjedateljica Borjana Krišto ga često ignorira i zaobilazi u visokom luku kod sastavljanja izaslanstava ili sudjelovanja na nekim ceremonijama, ali i sam čudnovati Hurtić je takav arogantski odnos dobrim dijelom isprovocirao.
Ne djeluje timski, voli više solirati, ne polaže račune vrhu Vijeća ministara i sam tvrdi kako on zapravo i nije član sadašnje parlamentarne većine.
Vrlo je ružan njegov odnos sa zamjenicom Duškom Jurišić. Drsko poručuje kako ga ona ne zanima i kako u biti i ne zna što zamjenica radi. Jer, nemaju nikakvu međusobnu konekciju, uopće se ne pozdravljaju.
Ministar Hurtić je priznao kako svojoj zamjenici Duški Jurišić uopće ne odobrava bilo kakva putovanja, čak niti unutar BiH. Uskratio joj je potpis na putne naloge i na pripadajuće troškove. Čak se i postavio u poziciju cinkaroša pa je otkrio kako je nedavno zamjenica Jurišić negdje u Prijedoru točila gorivo u službeno vozilo na teret troškova Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice.
Čelni ljudi Vijeća ministara odavno znaju za mobing kojeg ministar Sevlad Hurtić provodi nad zamjenicom Duškom Jurišić, ali mu ne mogu ništa ili se ne žele baviti njegovim odnosom prema jednoj dami, što god o njoj mislio.
Bitno je da se Hurtić ugodno osjećao u egzotičnoj Dohi i da je isprosio tu sadaku. To što je, kao ministar za ljudska prava, zaobiđen kod sastavljanja izaslanstva za Strasbourg gdje će Europski sud za ljudska prava pretresti žalbu naše države za kršenje ljudskih prava, njega očigledno ne muči. Tragikomično.
Scena.ba