Dionica autoceste od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru u Srbiji, od 9 sati danas otvara se za promet. Cestarina će se naplaćivati od 1. srpnja.
Dionica je duga 29 kilometara, povezuje Čačak i Kraljevo, a putovanje od Beograda do Kraljeva sada traje samo sat i 15 minuta.
U tijeku su radovi na posljednjoj dionici od Vrbe do Adrana, u duljini od oko 12 kilometara, a predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ističe da će cijeli Moravski koridor biti završen do kraja godine. Cestarina se neće naplaćivati do 1. srpnja.
Duž cijele dionice postavljeni su optički kabeli i dostupna je 5G mreža, što je čini prvom pametnom autocestom u zemlji.
Nakon puštanja ove dionice u promet bit će zatvoren krak kružnog raskrižja na državnoj cesti I. B reda broj 22 (km 124+753), koji vodi prema postojećem deniveliranom raskrižju Preljina (“Čačak – Sjever”), odnosno prema državnoj cesti I. A reda broj 2, autocesti Miloš Veliki.
Scena.ba





