Na Gornjoj Koloniji u Jablanici započinje izgradnja stambene zgrade namijenjene građanima čiji su objekti uništeni uslijed poplava i klizišta, a u petak je izvođač službeno uveden u posao.
Riječ je o projektu od iznimnog značaja za lokalnu zajednicu kojim će se trajno riješiti stambeno pitanje za osam obitelji koje su pretrpjele velike materijalne štete, objavili su iz te općine.
Općina Jablanica ishodila je i osigurala zemljište, kao i sve potrebne dozvole za gradnju, čime su stvoreni uvjeti za realizaciju ovog značajnog projekta.
Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica implementator je projekta, odnosno sredstava koja su osigurali Ujedinjeni Arapski Emirati, te je provelo kompletnu natječajnu proceduru, uključujući odabir izvođača radova i nadzora. Izvođač radova je tvrtka „GPI“ d.o.o. Konjic, dok stručni nadzor provodi „Radis“ d.o.o. Istočno Sarajevo.

Ukupna ugovorena vrijednost projekta iznosi 1.073.273 KM, a planirana je izgradnja stambene zgrade s ukupno osam stanova.
Rok za izvođenje radova je 300 dana.
Realizacijom ovoga projekta nastavlja se pružanje podrške građanima pogođenima prirodnim nepogodama, s ciljem osiguravanja sigurnijeg i kvalitetnijeg životnog okruženja, naveli su iz Općine Jablanica.
Scena.ba





