Sljedeći trilateralni sastanak Ukrajine, Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Rusije planiran je za početak ožujka, a očekuje se sudjelovanje Volodimira Zelenskoga, Donalda Trumpa i Vladimira Putina.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izvijestio je o mogućem terminu susreta nakon telefonskog razgovora s američkim predsjednikom Trumpom. – Naši timovi intenzivno rade i zahvalio sam im na njihovu radu i aktivnom sudjelovanju u pregovorima te naporima da se okonča rat – rekao je Zelenski.
Dodao je da su razgovarali i o temama koje će izaslanstva dviju zemalja razmatrati u Ženevi danas, 26. veljače. – Razgovarali smo o pitanjima kojima će se naši predstavnici baviti u Ženevi tijekom bilateralnog sastanka, kao i o pripremama za sljedeći sastanak punih pregovaračkih timova u trilateralnom formatu na samom početku ožujka. Očekujemo da će ovaj sastanak stvoriti priliku da se razgovori prebace na razinu čelnika – rekao je Zelenski.
Naglasio je da Trump podržava ovakav redoslijed koraka. – Ovo je jedini način da se riješe sva složena i osjetljiva pitanja i konačno okonča rat – zaključio je Zelenski.
Scena.ba





