Predsjednik Pokreta “Sigurna Srpska” (PSS) Draško Stanivuković komentirao je danas telefonski razgovor između lidera SDA Bakira Izetbegovića i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika.
Stanivuković je na današnjoj konferenciji za medije u Banjoj Luci poručio da “dok drugi snimaju telefonske pozive i jedni drugima psuju kao kočijaši”, on aktivno radi.
“Dva ključna čovjeka, nekada za cijelu državu, svađaju se i razgovaraju kao kočijaši. Kao da su se sreli preko ograde pa jedan drugome dobacuju. Na kraju se to usude objaviti kao neku senzaciju. Nakon tog razgovora nikome nije bolje”, rekao je Stanivuković.
Uputio je kritike na račun SNSD-a i istaknuo da je za vrijeme SNSD-a preneseno najviše nadležnosti te da se također otvara pitanje državne imovine.
“U tom telefonskom razgovoru čuli ste kako jedan kaže ‘Mile’, pa ovaj kaže ‘pozdravi Sebiju’ i tako dalje. Koliko god to bila neka kavanska priča, osjeća se određena doza međusobnog poznavanja. To je toliko jednostavna priča: ‘Hajde, molim te, da jedan drugoga nazovemo, da jedan drugome sve po spisku…’ jer, znate, narod se doslovno politički ‘loži’ na sve to. Vjerujem da je narod ovdje zreo i sasvim politički pismen te da na takve udice neće nasjedati. I tako svaki put, pola godine do godinu dana prije izbora – ovome treba pobjeda ovdje, a onome ondje. Kako će je dobiti? Tako što izazivaju ovakve priče”, kazao je Stanivuković.
Dodao je da se nikada nije telefonski čuo s Bakirom Izetbegovićem.
Podsjetnik: Jučer je, nakon višednevnog prepucavanja, objavljena audiosnimka telefonskog razgovora između Milorada Dodika i Bakira Izetbegovića. Razgovor, koji obiluje teškim riječima, optužbama i provokacijama, uslijedio je nakon višednevnih javnih prepucavanja.
Scena.ba





