Posljednje kolo grupne faze Svjetskog prvenstva je u toku, a to kristalizuje situaciju u borbi za nokaut-fazu. Pogledat ćemo koje su to ekipe prošle dalje već, a koje su eliminisane s Mundijala.
Bosna i Hercegovina ostvarila je historijski uspjeh i nakon pobjede nad Katarom rezultatom 3:1, osigurala je plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva, prvi put u historiji.
Zmajevi će 2. jula po noći, u 2 sata po našem vremenu, igrati protiv domaćina Sjedinjenih Američkih Država.
BiH je tako već “upala” u društvo od 13 selekcija koje su izborile plasman u nokaut-fazu. Među njima su brojni velikani svjetskog nogometa.
Koje reprezentacije su već prošle u nokaut-fazu?
Grupa A: Meksiko, Južna Afrika
Grupa B: Švicarska, Kanada, Bosna i Hercegovina
Grupa C: Brazil, Maroko
Grupa D: SAD
Grupa E: Njemačka
Grupa I: Francuska, Norveška
Grupa J: Argentina
Grupa K: Kolumbija
S druge strane, Svjetsko prvenstvo je završeno za sedam selekcija i one nemaju šansu da se nadaju plasmanu dalje.
Koje reprezentacije su već ispale sa Svjetskog prvenstva?
Grupa A: Češka
Grupa B: Katar
Grupa C: Haiti
Grupa D: Turska
Grupa F: Tunis
Grupa J: Jordan
Grupa L: Panama
Scena.ba





